Domov

Zdědili jste byt a nevíte, co s ním? Máme několik řešení!

byt
pixabay.com

Kdekdo by si mohl myslet, že zdědit nemovitost například po zesnulé babičce je jako výhra v loterii. Komu se ale někdy taková situace opravdu postavila do cesty, ten by možná tak úplně nesouhlasil. Zdědit nemovitost, ať už byť či dům, je sice fajn – především v případě, kdy nemáte vlastní bydlení a tímto zásahem osudu jej vyřešíte. Jenže co v případě, kdy například zdědíte nemovitost, která je v jiném městě a vy jednoduše nevíte, jak s ní naložit?!

Prodej jako první možnost

Když se řekne nevyužitá nemovitost, o kterou nemáte zájem, každého asi jako úplně první řešení napadne prodej. Ano, i prodej nemovitosti, kterou jednoduše z jakéhokoli důvodu nechcete využívat ani vlastnit, je rozumné řešení. Můžete se ji pokusit prodat na vlastní pěst, s tímto krokem jsou ale spojena určitá rizika nemluvě o složitosti a náročnosti celého procesu. Rozumnější je oslovit realitní kancelář, která veškeré náležitosti převezme na svá bedra. A vy to budete mít bez starostí.

Pronájem vytvoří pasivní příjem

Pokud zděděnou nemovitost nechcete využívat k osobním účelům, ale přesto víte, že ji nechcete prodat, nabídněte ji k pronájmu. I v tomto případě na to nemusíte být sami, realitní kancelář vám pomůže zajistit všechno potřebné – inzerát, prohlídky s potencionálními zájemci, sepsání smlouvy a všechno ostatní. Pronájmem nemovitosti získáte pasivní příjem, který se bezesporu může kdykoli hodit.

Nechte si otevřená zadní vrátka

I když v současné době nechcete nemovitost využívat, v případě, kdy nemáte vlastní bydlení, nechte si otevřená zadní vrátka. Teď se vám možná nemovitost k bydlení nehodí, ale člověk nikdy neví, co mu osud postaví do cesty. Dobře zvažte, jestli se chcete definitivně nemovitosti zbavit, tím máme na mysli ji prodat, nebo jestli pro ni čistě náhodou jednoho dne, i kdyby třeba za deset let, nenajdete využití.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top