Móda a trendy

Zlato nebo stříbro? Který kov je pro většinu šperků nejvhodnější pro různé dámy?

unsplash.com

Určitě jste už i vy řešili někdy typickou otázku, která se pravidelně řeší v moment, kdy nakupujeme komukoliv šperky. Zvolíte zlato, nebo naopak stříbro? Rozhodně vždycky platí, že nejdůležitějším záchytným bodem je styl dané ženy, slečny či dámy, a to co má nejraději.

Jsou ale přitom takové, které mají rády jak stříbrné, tak i zlaté šperky. Proto je velice často nejdůležitější volbou právě vhodnost konkrétního kousku. A jak ji zjistit? Inu, na to vám poradíme pár důležitých typů i my!

Volte podle velikosti šperku

Jednou z nejzajímavějších záležitostí je velikost šperku vůči konkrétní osobě. Pokud se bavíme o drobnější postavě, tak bychom měli většinou vždycky volit spíše jemné vzory a takové šperky, které jsou lehké a drobné. Přitom je potřeba ale i myslet na to, že mnohé dámské šperky mají podobnou velikost rozměrově, ale pocitově vypadají zcela jinak. A to především kvůli tomu, že stříbrná nebo zlatá barva odráží naprosto odlišně světlo a může se tak na pohled tvářit větší, než doopravdy je.

Důležitá volba podle komponentů

Pokud nekupujete vyloženě drobné šperky bez jakéhokoliv plnění, tak jsou komponenty uvnitř šperků extrémně důležité pro správnou volbu. Ačkoliv se k sobě hodí nebo naopak nehodí spousta barevných kombinací, tak je i tak šperkaři vyrábějí. Pokud se bavíme o zlatém šperku, tak bychom měli většinou sázet spíše na čiré komponenty a takové barvy drahokamů či součástí, které nejsou tak moc výrazné.

Oproti tomu stříbro je možností, jak dát dostatek prostoru i mnohem výraznějším kouskům, nežli byste si dovolili v případě zlatého šperku. Proto jsou vhodné i takové drahokamy jako jsou výrazné smaragdové, rubínové nebo safírové brusy. Mezi barevnějšími drahokamy ale existuje jedna výjimka, kterou je ametyst. Ten, ačkoliv může mít až vínově fialovou barvu, tak velice často sedí dobře ke zlatu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top