Láska a vztahy

Na zlomené srdce se dá skutečně umřít

www.pixabay.com

Zlomené srdce. Nejde o pouhý pojem z červené knihovny! Jedná se o poruchu srdečního svalu, která je vyvolána silným citovým nebo fyzickým stresem.

Když člověk ztratí svou milovanou osobu, nastává u něj změna rytmu srdce, což může mít hrozivé důsledky, protože skutečně lze umřít na zlomené srdce.

Smutek, který přichází po smrti milovaného člověka, zvyšuje o 40% pravděpodobnost, že dojde k selhání srdce nebo mrtvici. Osobám, které jsou náchylné k onemocněním oběhové soustavy, hrozí ještě mnohem větší riziko. Často se stává, že trpící osobu zasáhne velmi silná, pronikavá bolest na hrudi, zhorší se dýchací schopnosti a vystoupí pot. Následně může upadnout i do bezvědomí. Toto riziko může hrozit až rok po úmrtí milovaného člověka. Celkově se tento stav a riziko stává více u osob nižšího věku, které se špatně vyrovnávají se smrtí.

Odchod partnera nebo milující osoby je pojímán za nejhorší a nejvíce stresující situaci v celém životě lidí. V tento okamžik je nejlepší vyhledat odbornou pomoc a nezůstat na problém sám.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top