Láska a vztahy

Seminář lásky – na čínské univerzitě je již k dispozici

www.pixabay.com

Studentský život není jen o klasickém univerzitním vzdělávání. Důkazem je toho Čína. Studenti Tiencinské univerzity mají možnost se na jeden semestr zapsat na semináře, které se týkají milostného života.

Semináře nazvané Láska v teorii i praxi nejsou povinné a je možné za ně získat zápočet. Během seminářů získají znalosti z oblastí teorie lásky, psychologie lásky, ekonomie lásky, právní problematiky, etiky. Získají dovednosti, které se jim budou hodit při seznamování a namlouvání. Během praktických bloků seminářů mají možnost si vyzkoušet navázat kontakt s cizí osobou.

I přesto, že je čínská společnost stále velmi konzervativní, mnoho Číňanů mění své názory a stávají se méně upjatými a liberálnějšími.

Cílem seminářů je podpořit studenty při navazování nových známostí. V Číně se však celkově rozcházejí názory univerzit na nesezdané páry. V roce 2013 Univerzita v Če-ťiangu apelovala na studenty, aby si alespoň jednou vyrazili na pořádné rande a s někým se seznámili. Naopak na Univerzitě v Kuang-tungu hrozilo vyloučení studentům, kteří spolu udržovali partnerský vztah bez sňatku.

Stále se mají kam posouvat, každopádně tyto semináře byly a jsou velkým krokem kupředu směrem k liberálnějšímu a demokratickému pojímají párů.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top