Domov

Sedací soupravy a obývací stěny – barvy a povrchy 

www.pixabay.com

Protože dnešním trendem interiérů je vzdušnost a prostornost, odpovídají tomu sedací soupravy a obývací stěny. Sedací soupravy jsou prostorné, variabilní, skládají se z modulů, které lze různé upravovat natáčet, přemísťovat. Látky v dnešní době ustupují od křiklavých vzorů a stávají se tlumenější, střízlivější. Sedací soupravy bývají v jedné barvě, oblíbené jsou barvy černá, šedá, hnědá a béžová. Snížily se také zadní opěrky, případně mají sedací soupravy opěrky nastavitelné. Z materiálů převládají přírodní látky, ale také nejmodernější, například mikroplyš a mikrovlákno.

Obývací stěny mají být vzdušné a ctít volnost prostoru

Obývací stěny musí odpovídat současnému trendu pro vzdušnost, proto ustoupily kompaktní stěny od podlahy až ke stropu, převládají skříňky a poličky. Dominantní kusem obývací stěny bývá televizní stolek a televize. Protože se obrazovka neustále zvětšuje, moc místa pro police nebo skříňky už nezbývá. Televize se často umísťuje přímo na stěnu. Velká pozornost se věnuje povrchové úpravě. U obývací stěny je žádaný například vysoký lesk. K jeho dosažení se dnes používají polyesterový a polyuretanový lak, případně kombinace obou. Dají se při definitivní úpravy vyleštit do vysokého lesku. Jsou tvrdé a kompaktní.

Komody doplňují interiér jako zajímavý solitér 

V interiéru mají své místo komody. Jde o zajímavý kus nábytku, který stojí většinou o samotě nebo doplňuje soustavu skříněk. Komody byly oblíbené už v minulosti, například v období baroka, rokoka či secese. Používaly se pro uskladnění prádla, jako noční stolky či existovaly i psací komody. Dnešní komody mohou mít zásuvky nebo jen dvířka, někdy slouží jako nábytek pro umístění televize, nebo jen jako zajímavý kus solitérního nábytku. Nejčastěji najdete komody v obývacím pokoji, předsíni i ložnici. I dnes se na nich objevují ozdobné prvky, často jsou z kvalitního masivního dřeva a s perfektní povrchovou úpravou.

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top