Domov

Standardy moderní kuchyně, které nikdy neomrzí

unsplash.com

Moderní kuchyně. Jedná se o pojem, který se stále více skloňuje především v řadách majitelů nových bytů a staveb. Zatím co v minulosti bývala kuchyň spíše jenom užitkovým prostorem, kde se na design a estetiku příliš nehledělo. Tak dnes už je to rozhodně dost odlišný případ. Zcela naopak lidé více dbají na to, aby kuchyně splňovala podmínky moderního interiéru. V mnoha ohledech je navíc moderní design tím, o přineslo i nemalou řadu funkčních novinek.

Moderní kuchyňská linka vám dá spoustu prostoru

Celkově se v moderním designu hrozně hledí na to, aby lidé měli dostatek prostoru. A to nejen k volnému pohybu a manipulaci, ale také pro práci. Proto se tak nemáme čemu divit v tom ohledu, že jsou postupně na ústupu hromadně vyráběné kuchyně. Dnes naopak kuchyně na míru dokázaly zaujmout pozici těch, které se starají o moderní potřeby zákazníků.

Díky tomu si můžeme všímat i toho, že když navštívíme deset domácností, tak uvidíme deset odlišných kuchyní. A to nejen v drobnostech, ale také ve velkých rozdílech, jakými mohou být kupříkladu celkové tvary kuchyně a organizace jak pracovních, tak i úložných ploch.

Osvětlení, na které nejsme zvyklí

V minulosti se používalo stejně jako kdekoliv jinde standardní osvětlení z jednoho jediného bodu v místnosti. To ale mělo spoustu nevýhod. Tou nejdůležitější nevýhodou bylo především to, že si člověk v naprosté většině případů házel stín na pracovní plochu, což nepříjemně ztěžovalo práci jako takovou.

Moderní kuchyně, a celkově i moderní interiéry, dnes už využívají bodového osvětlení s užitím LED technologie. Nejzásadnějšími výhodami je fakt, že je světlo mnohem příjemnější na oči a neunavuje tolik organismus. LED mají navíc extrémně dlouhou životnost, nízký odběr a díky světlu z mnoha míst eliminuje vznik stínů.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top