Cestování

Toulky Prahou

www.pixabay.com

Milujete procházky za teplých večerů? Vydejte se do našeho hlavního města, do Prahy. Romantika a historie na vás bude dýchat ze všech stran.

Projděte se podél řeky Vltavy na Náplavce, kotví zde lodě s bary, kavárnami a restauracemi. Navštivte Staroměstské náměstí, kde uvidíte Radnici, Staroměstský orloj, Kostel Petra a Pavla, ale také mnoho restaurací, obchodů a hotelů. Zaplujte do malých pražských uliček na kafíčko či sklenku vína. Nebo vás láká spíše historie? Pak si nenechte ujít Karlův most, Pražský hrad, Chrám svatého Víta, Židovské muzeum, Zlatá ulička, Prašná a Pražská brána, Národní muzeum a mnoho dalšího.

Praha je nádherná ale i v zimě. Ulice a obchody jsou nádherně vyzdobené, ze všech stran jsou slyšet vánoční koledy. Na Staroměstském náměstí se vždy objeví vánoční trhy, kde seženete soustu vánočních dárků, ale také něco na chuť a na zahřátí. Také tu máte možnost, svést se v kočáře nebo vyšplhat na astronomickou věž.

Karlův most

Druhý nejstarší dochovaný most v České republice. Karlův most nahradil předchozí Juditin most, stržený roku 1342. Stavba nového mostu začala v roce 1357 za  krále Karla IV a byla dokončena v roce 1402. Od konce 17. století bylo postupně na most umístěno 30 převážně barokních soch a sousoší.

town-1450043_1280

Staroměstský orloj

Jsou středověké astronomické hodiny doložené roku 1410. Orloj je nádherně zdobený hodinami, ciferníky, kalendářem, po stranách soškami, zvěrokruhem a dále. Pokud se zastavíte u Orloje vždy v „celou“ hodinu, budete mít možnost shlédnout 12 apoštolů, jak se ukazují v otevřených okénkách za doprovodu hudby. Staroměstský neboli Pražský orloj je nejstarší zachovaný orloj vůbec.

prague-1327856_1280

Chrám svatého Víta

 

Je nejvýznamnější český katolický kostel a dominanta Pražského hradu. Uvnitř vám vezme dech nádherný oltář, malby a klenby kostela.

church-of-st-vitus-827498_1280

Národní divadlo

national-theatre-913262_1280

Naplánujte si výlet do Prahy minimálně na víkend. Je zde velmi mnoho možností, kam se podívat a jeden den vám jistě nepostačí.

 

Vložit komentář

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top