Domov

Vana nebo sprchový kout? Prozradíme pro a proti!

koupelna
pixabay.com

Při zařizování koupelny musíme často řešit nejedno dilema. Tím bezesporu nejčastějším je otázka, zda je lepší vsadit na vanu nebo sprchový kout. Najdou se mezi námi tací, kteří nedají dopustit na komfort, jež dokáže vana nabídnout, a pak jsou tu tací, kteří se přiklání ke sprchovému koutu a o vanách tvrdí, že jsou zbytečně drahé. Jaká varianta je tedy lepší? Uděláte lépe, když vsadíte na vanu? Nebo je pro vás výhrou spíše sprchový kout?

Proč je lepší vybrat vanu

Vana určitě patří mezi nejčastější koupelnové vybavení, které bychom našli ve velkém množství domácností. Pokud se rádi naložíte do horké vany, dopřejete si luxus v podobě bublinek a po náročném dni tak na pár minut vypnete, pak je vana jasná volba. Do karet jí hraje i skutečnost, zda máte nebo nemáte děti. Pokud totiž ano, pak i tehdy se může vana zdát jako lepší volba. Děti si v ní pohrají. Do třetice všeho dobrého zmíníme lehce praktický důvod a tím je fakt, že v případě, kdy bude pračka mimo provoz, si můžete ve vaně i vyprat.

Proč je lepší vybrat sprchový kout

A teď z toho druhého soudku, nebo chcete-li koutu? Proč je lepší vybrat sprchový kout a dát mu přednost před vanou? Většina lidí má rádo sprchování, protože je rychlejší a úspornější. Odhaduje se, že na sprchování vám stačí cca 2 minuty, během kterých spotřebujete asi 20 litrů vody. Kdežto při napuštění vany je to otázka 150-200 litrů vody a to budete mít vanu ještě z poloviny prázdnou.

A co kompromis?

Možná uvažujete nad tím, jestli neexistuje nějaký kompromis mezi vanou a sprchovým koutem. A víte co? Existuje. Jsou to buď sprchové kouty s hlubokou vaničkou, která zastane roli vany, nebo naopak vany se zástěnou, která zde má roli sprchového koutu. Pokud víte, že se nedokážete rozhodnout ani pro jednu variantu, bude pro vás ideální cestou právě ten kompromis.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top