Domov

Víte, jak správně vybrat pánev?

pánev
pixabay.com

Každá správná hospodyňka ví, že pánev patří do každé kuchyně. Stejně jako nejrůznější elektro v podobě rychlovarné konvice, sporáku, mikrovlnné trouby a mnoho dalšího představuje pánev společně s dalším nádobím neodmyslitelné vybavení kuchyně. Víte ale, jak takovou pánev správně vybrat?

·        Jakou velikost?

Hned na samotném začátku je určitě dobré, když si uděláte jasno v tom, jak velkou pánev vlastně potřebujete. Podíváte-li se na současnou nabídku, brzy přijdete na to, že jich je hned několik. Zlatou střední cestou jsou pánve o průměru 26-28 cm, které jsou nejprodávanější, a sázkou právě na tuto velikost tím pádem nemůžete nic zkazit.

·        Jaký tvar?

Co se tvaru týče, je to možná ještě o něco složitější, nežli při výběru velikosti. K dostání jsou kulaté pánve, které lze považovat za univerzální a zároveň nejvyhledávanější. Kulaté pánve se liší hloubkou, pořídit můžete jak ploché pánvičky vhodné například na smažení palačinek, tak i hluboké, na kterých připravíte i oblíbenou čínu.

·        Jaký materiál?

Další dobrá otázka. I materiál je u výběru pánve hodně důležitý a měla by mu být věnována patřičná pozornost. Na trhu jsou k dostání hliníkové pánve, které jsou oblíbené především proto, že krásně rozprostírají teplo. Další variantou jsou titanové pánve, které jsou odolné a dá se na nich smažit i tzv. nasucho, tedy bez použití oleje. Setkat se můžete i s nerezovými nebo měděnými pánvemi.

·        Jaká cena?

Někdo se při nákupu nových věcí ohlíží i na cenu, která může být i pro vás velice důležitá. Co se ceny týče, počítejte s tím, že se odvíjí jak od velikosti, tak i od použitého materiálu a stejně tak zde hraje roli i značka – všichni dobře víme, že si za známé a proslulé značky přeci jen něco málo navrch připlatíme. Dovolíme si podotknout, že do kvality se vyplatí investovat, zvláště pokud chcete, aby vám pánev dlouho vydržela.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top