Domov

Víte, jaké jsou rozdíly mezi francouzskou a americkou architekturou kuchyně?

pexels.com

V domácích i profesionálních kuchyních, se standardně užívají dvě architektury rozestavení celé kuchyně. Zatím co u nás je nejčastěji používaná francouzská, tak americká architektura pochopitelně září v zámoří, ale také i v místních fastfoodech. Dnes se podívám na to, co vůbec francouzská a americká architektura kuchyně znamená a jaký je mezi nimi rozdíl.

Americká architektura připomíná výrobní pás

Ať už se bavíme o profesionální kuchyni, nebo domácí kuchyni na míru, tak bude vždy americká architektura připomínat víceméně výrobní pás. Architektura je postavena na tom, že se pokrm během své přípravy posouvá od stanoviště ke stanovišti.

Dá se tedy říci, že celá kuchyně je víceméně postavena po obvodu kuchyně, přičemž na začátku kuchyně najdete věci jako je lednice a základní příprava, v prostředku potom různé spotřebiče pro tepelnou úpravu a až ke konci kuchyně potom najdete místo pro servírování a finální přípravu pokrmu.

Typickou ukázkou jsou například fastfoody a pokud se podíváte do kuchyně například v McDonald, tak uvidíte jak celý princip funguje. Burger se posouvá napříč celou kuchyní a zatím co na začátku to začíná rozpůlenou žemlí, na konci vychází kompletně připravený pokrm.

Francouzská architektura je evropskou klasikou

První zmíněnou architekturu v domácnostech většinou nikdy nenajdete. Oproti tomu francouzská architektura, je nejčastěji používanou domácí architekturou kuchyně a jsou v jejím duchu stavěny jak vyráběné sériové kuchyně, tak i kuchyně na míru.

Celý princip francouzského pojetí kuchyně je daný v tom, že není v kuchyni dané žádné pevné pořadí přípravy pokrmů. Na několika různých plochách tak můžete připravovat pokrmy, používat je k umývání nádobí a dalších potřeb v kuchyni. Prostředky pro tepelnou přípravu jako jsou kamna, gril, nebo varná deska, jsou přitom umístěny tak, aby k nim byl volný přístup ze všech stran.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top