Lifestyle

Mixéry a šlehače, které se u vás doma rozhodně neztratí

unsplash.com

Opravdu jenom málo věcí může mít v kuchyni tak moc všestranné využití jako jsou mixéry a šlehače. Dvojnásob v moment, kdy nám dokonce mohou ušetřit poměrně dost velké množství energie a času, když nemusíme například těsta nebo různé pěny a sněhy šlehat ručně.

Jenže ve světě mixérů a šlehačů zároveň musíte počítat s tím, že velký sortiment může jednoho i zmást. My vám přinášíme několik postřehů, které vám ale mohou s takovým výběrem rozhodně pomoci.

Na smoothie vždy jen speciální

V kategorii mixéry a šlehače naprosto v pořádku budete potkávat také speciální stroje na smoothie. Ty jsou v některých věcech velice specifické. Zaprvé mají menší otáčky, zadruhé potom mají motor izolovaný tak, aby neohříval směs. Důvody jsou takové, že jen s těmito možnostmi dokážete udělat opravdu dokonale hladké a napěněné smoothie. Izolace od zdroje tepla navíc neponičí vitamíny a živiny.

Speciální samonosné mixéry

Pokud pracujete často s těstem, tak se vám rozhodně hodí mixér, který vám dokáže dokonale těsto umixovat, nebo dokonce připravit sníh. Jedná se přitom o velice jednoduché, ale dokonalé stroje. Základem je různé velká miska, kde se ingredience míchají. Samotný stroj potom má sklopný mechanismus, jednoduše tak odklopíme míchací hlavu, vybereme si správné metličky, předkloníme a rovnou můžeme začít. Všechno se navíc může celou dobu dít bez potřeby vaší pomoci nebo přítomnosti.

Nepostradatelné tyčové mixéry

Do této kategorie pochopitelně budou patřit také tyčové mixéry. Ty jsou jednou z věcí, které by rozhodně neměly chybět v žádné kuchyni, která je pravidelně používaná například pro vaření krémových polévek, nebo omáček. Díky tyčovým mixérům můžete celou řadu úkonů dělat mnohem jednodušeji přímo v hrnci, díky čemuž ušetříte čas, prostor a také čištění zbytečně užitého nádobí navíc.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top