Volný čas

Přemýšlíte nad pořízením nádrže na dešťovou vodu pro pozemek nebo zahradu? Zde vám řekneme jejich pro a proti!

pexels.com

Nádrže na dešťovou vodu jsou moderní a efektivní způsob, jak schraňovat vodní zdroje z nebe pro pozdější použití. Použít se přitom dají nejen na zahradách, ale také při péči o celý pozemek, omývání automobilu nebo dokonce i jako splašková užitková voda. Systém má spoustu výhod, ale pochopitelně i nevýhody. Rozhodnete se podle nich, zdali je vhodným řešením právě pro vás?

Velice nenápadný a efektivní systém ukrytý v zemi

Veškeré výhody pramení z toho, že je celý systém nádrže na dešťovou vodu krytý hluboko pod zemí. Nebo tak hluboko zase ne, ale rozhodně na povrchu až na kulatý poklop nádrže a místa kudy vtéká voda do systému není poznat, že vůbec nějaká nádrž existuje.

Veškeré komponenty použité pro stavbu a výrobu nádrže jsou pochopitelně tvořeny ze specializovaných materiálů, které jsou připraveny na veškeré nástrahy, co by jim mohl přinést provoz pod zemi. Nemusíte se tak bát poleptání kyselým prostředím v zemině, nebo mechanickým poškozením vlivem zátěže. Ať už systém jako takový, nebo každý jeden jediný komponent, je všechno připraveno na neustálý provoz pod zemí, aniž by byla potřeba pravidelného servisu. Nevýhodou může být, že je pochopitelně nutné vyhloubit díry pro umístění systému. Pro systém pak ale hovoří skutečnost, že stačí dno vysypat jen štěrkem a není potřeba žádného betonování.

Drahé pořízení může vyřešit dotace na dešťovou vodu

Největší mínus tohoto systému je určitě v jeho pořizovací ceně. Nejedná se rozhodně o nějakou zanedbatelnou částku, a proto se k jeho koupi spousta zákazníků nakonec neodhodlá. Jenže s tím nám mohou pomoci dotace na dešťovou vodu, které jsou uzpůsobeny přímo pro financování těchto systémů. S pomocí společností, které nádrže na dešťovou vodu prodávají navíc můžete získat dotaci mnohem snadněji.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top