Kuchyně propojená s obývacím pokojem již není žádnou novinkou, tento trend spatřil světlo světa již před několika lety. I přesto se i v současné době najdou lidé, kteří mu podléhají a chtějí si jej vytvořit i u sebe doma. Možná i vás láká vidina spojeného prostoru, který by působil vzdušněji a celkově větší, zároveň by vám umožnil trávit čas s rodinou nebo hosty i ve chvíli, kdy jim zrovna připravujete něco dobrého na zub. Jestliže si chcete doma obývací pokoj propojit s kuchyní, měli byste vědět, jak správně na to!
Nejdřív měřte, až pak řežte
Ne nadarmo se říká „dvakrát měř, jednou řež“ a v tomto případě si na tohle známé rčení dovolíme apelovat dvojnásob. Pakliže se chcete pustit do tak razantního kroku, kterým propojení kuchyně s obývacím pokojem bezesporu je, musíte mít nejdříve všechno dobře promyšleno a naplánováno, než se pustíte do samotného bourání a předělávání. Proto věnujte dostatek času přípravám a teprve až ve chvíli, kdy si budete jistí svou připraveností, přistupte k dalšímu kroku.
Bude potřeba bourat?
Propojení kuchyně s obývacím pokoje si v drtivé většině případů vyžaduje bourání, takže i ve vašem případě možná bude nutné vzít do ruky správné náčiní a zbavit se překážející zdi, která odděluje tyto dva pokoje. Jestliže skutečně dojde na bourání, nejenže byste se měli vybavit vhodným nářadím, ale zároveň byste měli myslet na své zdraví – samozřejmostí jsou respirátory nebo ochranné roušky, díky kterým se vám prach a drobné částice, které se budou volbě pohybovat ve vzduchu, nedostanou do plic.
I na detailech záleží
Jakmile budete mít za sebou veškeré technické práce a propojení kuchyně s obývákem tak bude kompletní, začněte myslet na detaily. Je totiž potřeba oba pokoje sladit, co se týče jejich designu i zařízení. Vyberte vhodnou výmalbu, která sice nemusí být v obou pokojích stejná, ale měla by být alespoň podobná, nebo by se mělo jednat o barvy, které spolu ladí.