Čištění šperků je věcí, která se mnohdy vyplatí vkládat spíše do rukou odborníků. Co když si ale chcete pravidelně šperky čistit nějakým způsobem sami? Máte spoustu možností, ale ne vždy je každá správná. Pojďme se na ně společně podívat!
Diamantová pasta a teflonový kapesník dokáže pomoci
Spojení diamantové pasty a leštícího kapesníku je možností, kterou mnohdy používají jak amatéři v domácím prostředí, tak i profesionálové přímo ve svých pracovnách. Diamantové pasty se prodávají v různých hrubostech, a právě na tomto parametru záleží doslova extrémně.
Čím menší hrubost zrna zvolíte, tím více je vhodné na leštění a tím méně zároveň opracovává povrch daného materiálu. Při zvolení příliš vysokého zrna tak můžeme namísto obnovení lesku a čistoty podřít a nenávratně poškodit. Příliš malá velikost zrna pak nehrozí jakýmkoliv poškozením, ale je zde reálná šance toho, že budeme muset poměrně dlouho leštit, než dojdete konečnému výsledku. Ideálním postupem pro zkušenější je kombinace několika zrnitostí past, kdy od jedné zrnitosti pomalu snižuje a snižujete až do doby, kdy se dostanete na nejjemnější zrno a jen dočišťujete již načatý materiál.
Ultrazvukové čističky dokáží ukázat preciznost i šetrnost
Při manuálním čištěním čelíte riziku poškození. Ultrazvukové čističky jsou ale metodou, při které se všem mechanickým metodám vyvarujete a můžete tak velice efektivně a detailně vyčistit šperky bez obav z poničení. Jednou z mnoha výhod je i fakt, že se o čištění stará speciální vodnatá emulze, která díky tekuté formě zateče i do těch nejodolnějších spár a dokáže vyčistit místa, do kterých byste se jinak neměli šanci dostat. Při správné volbě emulze a délce čištění tak nemusíte mít obavy z poškození a můžete se těšit na naprosto dokonalé očištění.