Lifestyle

Jak účinně zabránit poškození elektroniky

Opravy zařízení Apple se pohybují i v částkách v řádech tisícovek korun. Dobrou zprávou je, že mnohdy nemusejí být vůbec nutné a vznik závad máme možnost sami ovlivnit. Jak?

Prevence je základ

Elektronika je v principu pouze strojem s omezenou životností, který má „nárok“ na určitou nespolehlivost. Ta se navíc v čase zvyšuje. Uživatelé si nicméně často neuvědomují, že nesprávným zacházením svým zařízením významně škodí.

Pády elektronice nesvědčí

Běžíte si vyhledat nejbližší servis a opravu pro váš iPhone, protože vám telefon spadl na zem? Typická nehoda s nepříjemnými následky. Mechanické poškození platí za jednu z nejčastějších závad, které servisy řeší.

Důsledkem bývá rozbitý displej. Tomu se dá přitom účinně bránit nalepením skla, které dokáže obrazovku smartphonu efektivně chránit. Podobně lze riziko eliminovat u iPadu. Obě zařízení noste také zásadně v ochranném pouzdře.

Ochraňte si baterii

Slavný „jablečný“ smartphone vybitý během jediného dne či iPad zralý na výměnu baterie v servisu kvůli baterii, která už nestačí ani na pár minut provozu. Oprava však v tomto případě nemusí být nutná, pokud se o baterii naučíme vhodně starat.

Základem je vhodné prostředí. Bateriím obecně nesvědčí teplotní extrémy. Doporučované rozpětí je cca 0 až 35 °C. Usilovně baterii šetříte a myslíte si, že když ji nebudete používat, déle vám vydrží? Velká chyba. Bateriím „zahálka“ nesvědčí, je potřeba je používat a pravidelně dobíjet. Ovšem pozor, nikdy bychom neměli baterii nechat vybít kompletně. Moderní li-on baterie je žádoucí udržovat minimálně na 50 % kapacity.

Čistěte a zálohujte

U notebooku platí, že je nutné dbát na pravidelné preventivní čištění. Zanesený ventilátor kvůli prachu pak nemůže adekvátně plnit svou funkci. Stejně tak bychom pozornost měli věnovat i klávesnici, která je doslova lapačem nečistot.

Podobně servis u MacBooku často řeší opravu disku, u níž bývá největším rizikem, že uživatel přijde o svá data. Proto pravidelně zálohujte vše důležité, jestliže nechcete ztratit například fotografie.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top