Lifestyle

Proč se spolehnout na služby kvalitního servisu?

Rozbil se vám MacBook, ale kamarád „ajťák“ se dušuje, že to zvládne. Proč není dobrý nápad řešit opravu Apple elektroniky svépomocí?

Originální díl, certifikovaný díl, druhovýroba 

Než budeme opravovat, musíme si ujasnit, co budeme vlastně vyměňovat. Pojmy jako originální díl, certifikovaný díl nebo druhovýroba se uživatelům často pletou. Znát původ dílu se přitom rozhodně vyplatí.

Pod pojmem originální náhradní díl se rozumí takový díl, který byl v zařízení již z výroby. Všechny tyto součásti lze dohledat díky označení, které by se v podstatě dalo přirovnat k rodnému číslu. Takové specifické číslo má uvnitř telefonu baterie, v počítači například disk atd.

Certifikované díly pocházejí dodavatelů, jež jsou certifikováni jako oficiální partneři společnosti Apple. Standardně se také používá tzv. druhovýroba, což jsou v podstatě díly všech ostatních dodavatelů. Majitel zařízení, většinou naprostý laik, určitě nemá šanci poznat rozdíl mezi dílem certifikovaným a druhovýrobním, seriózní servis vám každopádně poskytne díl kvalitní, což je nejdůležitější.

Můžu si opravu provést sám?

Cena opravy a servisu MacBooku i dalších zařízení z dílny Apple bývá pro některé uživatele zkrátka vysoká. Řada majitelů tak přemýšlí, jak obejít oficiální servis.

Na internetu se to jen hemží návody, postupy a videi na nejrůznější opravy „podomácku“. Servis a oprava prasklého displeje na iPadu? Vlastnoruční výměna baterie iPhonu? V myslích podnikavých uživatelů není prakticky nic nemožné.

Podobnému postupu se však vyhněte. Výsledky amatérských oprav bývají tristní. Přinejmenším je neprofesionální zásah na zařízení vidět. Riskujete však i nefunkčnost nebo poškození zařízení. Technici procházejí důkladným školením například na zacházení s citlivými li-on bateriemi. Jejich neodbornou výměnou byste v krajním případě mohli ohrozit i vlastní zdraví, pokud je poškodíte.

Svěřte se s důvěrou servisu

Poškození iPhonu je běžná věc, proto se kvůli opravě vždy vyjdete do servisu. V tom našem nabízíme spolehlivé opravy v krátkém časovém horizontu a zároveň zachování příznivé cenové politiky pro naše zákazníky.

Váš iPhone, MacBook nebo iPad necháme diagnostikovat naším technikem a na počkání většinou opravíme. Na práci i použité díly máte od nás záruku. Rádi vás navíc uvítáme v našem servisu i tehdy, pokud si zatím přijdete pouze pro radu.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top