Lifestyle

Pozor na problematické nájemníky

pixabay,com

Asi jedním z těch největších strašáků v oblasti realitního podnikání stále zůstávají obavy ze špatných nájemníků. Během několika dní, nebo týdnů se vám z podnikání může stát peklo a vydělané peníze za poslední měsíce se mohou rozplynout v prach. Do určité části máte šanci se těmto lidem bránit a vyvarovat, ale ne vždy se to podaří, dokud jednáte na vlastní pěst.

Správa bytů a domů jako prevence

Jedná se o službu, kterou nabízejí aktivně větší a obsáhlejší realitní kanceláře. Správa nemovitostí všeobecně znamená, že na základě pevně dané plné moci dáváte realitní kanceláři určitá práva k nakládání s vaší nemovitostí. V rámci této služby se tak realitní kancelář stará například o udržení technologického stavu a údržbu nemovitosti. Co je ale důležité především je fakt, že vás chrání před těmito živly pomocí garantovaného zisku. Realitní kancelář totiž zasáhne do podnikání jako prostředník, přes kterého se přesouvají veškeré smlouvy i finance. V případě potíží s placením tak vy jako majitel dostanete své peníze vždy a od nájemníka je pak bude realitní kancelář vymáhat svými prostředky zcela mimo vás. Správa bytů či činžovních domů může v tomto ohledu ušetřit ohromné starosti.

Vybírejte bezpodmínečně kauce a evidujte vybavení

Základní možností, jak se ubránit před ztrátami, nebo je alespoň minimalizovat, je vybírání vratné kauce od nových nájemníků. V rámci rychlého obsazení nemovitosti, či kroku vstříc spousta majitelů od tohoto požadavku ustupuje a mnohdy se i stává, že tohoto kroku zcela upřímně lituje.

Stejně tak je potřebné neztrácet čas a při podepisování nové nájemní smlouvy přímo v bytě udělat formulář o vybavení a technickém stavu domácnosti, který obě dvě stany musí podepsat. V případě poškození bytu, či odcizení některého vybavení pak máte v rukou jasný důkaz o stavu domácnosti předtím, než do ní nový nájemník vkročil.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top