Lifestyle

4 způsoby, kterými si doma můžete připravit výbornou kávu

zdroj: pixabay.com


Káva patří k nejoblíbenějším nápojům na celém světě a není se čemu divit. Nejenže úžasně voní, ale i výborně chutná, pyšní se povzbuzujícími účinky a dokonce bylo odborníky potvrzeno, že má blahodárný vliv i na naše zdraví. Mnoho lidí si pod termínem příprava kávy představí klasiku v podobě zalití kafe horkou vodou z rychlovarné konvice. Existuje přitom i několik dalších způsobů, kterými si doma můžete připravit lahodné kafe!

Způsob první: moka konvičky

Moka konvička má za sebou už dlouhou historii, ve 30. letech minulého století ji vynalezl italský inženýr Alfonso Bialetti – podle jeho jména se jí říká i bialetka. S moka konvičkou si můžete připravit opravdu chutnou kávu a to tak, že namleté kafe vložíte do filtru nacházejícího se ve střední části konvičky. Poté nalijete vodu do spodní čísti a konvičku postavíte na sporák, na mírném ohni přivedete k varu, a jakmile uslyšíte syčení, je to jasný signál, že je káva hotová.

Způsob druhý: kávovar

Pokud se přípravou kávy nechcete zdržovat a chcete si šálek kafe připravit prakticky bez námahy, jsou pro vás naprosto ideální kávovary. Těch je k dostání vícero druhů, můžete vybírat podle jejich výkonu i funkcí, které vám nabízí. Existují kávovary na kapsle i na mletou kávu, záleží jen na vás, jaká varianta je pro vás pohodlnější.

Způsob třetí: french press

Do třetice všeho dobrého zmíníme french press, jehož historie sahá až do napoleonské Francie. French press funguje na principu přímé extrakce kávy s následnou filtrací přes kovové sítko. Jakmile stlačíte píst, káva se okamžitě přelije do vámi připravených šálků.

Způsob čtvrtý: vietnamský „phin“ filtr

Možná vám tento způsob přípravy kávy nic neříká, za což se nemusíte stydět. Mnoho lidí jej nezná, přitom právě s ním vykouzlíte takovou kávu, která vám doslova vyrazí dech. Vietnamský překapávač je levný a praktický pomocník. V praxi to funguje tak, že do hrníčku připravíte vrstvu kondenzovaného mléka a led, na hrníček postavíte kávovar, který cca do poloviny naplníte kávou. Pak přimáčknete pěchovací pokličkou a dolijete horkou vodou, přiklopíte vrchní pokličkou, počkáte 3-4 minuty, během kterých káva proteče.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top