Lifestyle

Víte, jak pravidelně pečovat o svoje drahé šperky? Pomůžeme vám s tím!

pixabay.com

Čištění šperků je občas velice obtížná záležitost. Potřebují totiž pravidelnou péči z rukou specialistů nebo minimálně zkušených majitelů, jinak může jít jejich kondice a s ní pochopitelně i cena prudce dolu. Dnes vám poradíme několik velice jednoduchých a rychlých tipů, jak byste mohli o svoje šperky pečovat doma kdykoliv.

Prach je zhouba i když je jemný

Jednou z věcí je fakt, že prach je zhouba. A to nejen pro šperky, ale vlastně pro cokoliv. Oblečení, známky, papír. Zkrátka cokoliv je zaprášené, tak časem žloutne, zanáší se a degraduje. Pokud jsou potom v prachu dokonce ostré částečky, tak se tvoří miniaturní škrábance a původní lesk nebo barva se na první pohled jakoby mlží.

Proto se snažte svoje šperky chránit před prachem jak jen to jde. To nejmenší by měla být šperkovnice, ve které by měly být veškeré šperky neustále uzavřené pokud je zrovna nenosíte. K pravidelnému utírání potom rozhodně nepoužívejte nic běžného, ale používejte speciální pomůcky jako například mikro utěrky. Vyrábí se přímo s cílem péče o šperky a působí dokonce odpudivě proti usazování dalšího prachu.

Ultrazvukové čističky jako nejlepší péče

Při běžném nošení šperků se ale mnohdy nemůžete vyhnout tomu, že jsou nakonec zašpiněné nebo se na nich dokonce tvoří povlak nečistot. Zde by byla ohromná chyba používat zastaralých kontaktních způsobů čištění.

Ultrazvukové čističky jsou nová zařízení, která jsou svými vlastnostmi na prosto dokonalým prostředkem právě pro čištění šperků. Jsou velice pečlivé do posledního detailu, díky čemuž dokáží čistit i drobné šperky a předměty. Zároveň jsou ale velice šetrné na čištěné materiály. O to jde u šperků především, protože cenné kovy jsou při jakémkoliv druhu kontaktního čištění náchylné k poškození.

Novinky

Internetový magazín pro ženy který potěží a obsahuje vše co ženu zajímá. Celebrity, kulturu, vztahy, recepty, cestování, domácnost, módu, zdraví, fitness...

Partneři:

čtk tisková kancelář

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro ženy FirstWoman.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu,

To Top